Sklep Ogrodniczy Wrocław
Zapraszamy

Centrum Ogrodnicze GAJ

Wrocław, ul. Żernicka 1
Nowy Dwór | obok stacji PKP

www.centrumogrodnicze-gaj.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek: 8:00-18:00
sobota: 8:00-15:00
Szczegóły w zakładce: kontakt


Płatność kartą w centrum ogrodniczym gaj

Polityka prywatności serwisu

 

CENTRUM OGRODNICZE | AKTUALNOŚCI Z 2014 ROKU

2014-12-17 >> Godziny otwarcia w okresie przedświątecznym

W okresie przedświątecznym Centrum Ogrodnicze GAJ będzie czynne:

pon-pt: 8.00 - 20.00
sob: 8.00 - 17.00
nd: 9.00 - 17.00

Zapraszamy!

2014-12-01 >> Świerki w donicach

świerkZapraszamy już teraz po piękne świerki w donicach, idealne do udekorowania biur, witryn czy pomieszczeń firmowych. Kupione już teraz świerki postawione na balkonie z powodzeniem wytrzymają do Świąt Bożego Narodzenia, w związku z czym warto już teraz odwiedzić nasze Centrum i wybrać najpiękniejsze drzewko, które będzie cieszyć swoim wyglądem i zapachem w świąteczne dni.

2014-11-26 >> Karma dla ptaków

Prawdopodobnie już wkrótce spadnie biały puch - nie zapominajmy wówczas o naszych najmniejszych przyjaciołach. W Centrum Ogrodniczym GAJ dostępne już są karmy dla dzikich ptaków w postaci kul tłuszczowych w siatkach, mieszanki nasion i ziaren czy orzeszki. W ofercie również słonecznik na wagę.

Karma dla ptaków Karma dla ptaków Karma dla ptaków Karma dla ptaków

2014-10-28 >> Chryzantemy

chryzantemyW związku ze zbliżającymi się Zaduszkami i Dniem Wszystkich Świętych oferujemy najpiękniejsze chryzantemy w wielu odmianach i kolorach. Dokładamy wszelkich starań, aby w Centrum Ogrodniczym GAJ wybór chryzantem był największy we Wrocławiu a ceny atrakcyjne i konkurencyjne. Również w tym roku oferujemy Państwu nowe, oryginalne odmiany chryzantem o bardzo dekoracyjnym wyglądzie.

Oprócz chryzantem polecamy szeroki wybór zniczy o różnych kształtach i kolorach, wkładów do zniczy i gustownych wiązanek ze sztucznych kwiatów.

chryzantemy chryzantemy chryzantemy chryzantemy

W Centrum Ogrodniczym GAJ mogą Państwo zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do uporządkowania nagrobków swoich bliskich (drobne narzędzia ogrodnicze, grys ozdobny) oraz sprawienia, by wyglądały one schludnie i pięknie. Szczególnie polecamy niewielkie formy krzewów iglastych i liściastych idealnie nadających się do nasadzeń na cmentarzach. Więcej zdjęć na facebook.com/gajwroclaw

2014-09-19 >> Drzewka i krzewy owocowe

Wystarczy niewiele wysiłku, aby móc cieszyć się wspaniałymi, aromatycznymi i soczystymi owocami z własnego sadu wystarczy. Zapraszamy do Centrum Ogrodniczego GAJ po sadzonki drzewek i krzewów owocowych. W ofercie znajdą Państwo zarówno tradycyjne, sprawdzone odmiany jak i oryginalne nowości. Więcej o dostępnych odmianach w zakładkach Drzewka owocowe oraz Krzewy owocowe.

(Więcej informacji o aktualnie dostępnych drzewkach owocowych, krzewach, kwiatach i innych roślinach można uzyskać dzwoniąc pod numer podany w zakładce kontakt lub kontaktując się z nami drogą elektroniczną.)

Polecamy również najwyższej jakości narzędzia ogrodnicze - łopaty, szpadle, motyki, grabie.

Narzędzia dostępne również w sklepie internetowym www.sklep.centrumogrodnicze-gaj.pl !

Zapraszamy!

sadzinki, krzewy, narzędzia sadzinki, krzewy, narzędzia sadzinki, krzewy, narzędzia sadzinki, krzewy, narzędzia

2014-10-08 >> Na problemy z gryzoniami

Wystarczy kilka chłodniejszych dni i nocy, aby myszy i inne gryzonie zaczęły szukać cieplejszych kryjówek w naszych domach lub budynkach gospodarczych. Niestety nie są one mile widzianymi gośćmi i mogą wyrządzić wiele szkód. Aby skutecznie pozbyć się gryzoni z naszych domów warto zdecydować się na zastosowanie dobrej trutki na myszy. W Centrum Ogrodniczym GAJ dostępne są specjalne środki, dzięki którym pozbędą się Państwo niechcianych gości np. trutki Unichem Ratimor.

W Centrum Ogrodniczym GAJ (a także w naszym sklepie internetowym tutaj) dostępne są również produkty do odganiania nornic, wron, ptaków drapieżnych, dzików, zająców, królików w ogrodach, cmentarzach, parkach, pojazdach oraz obiektach sportowych.

Przed ich zastosowaniem należy zachować środki bezpieczeństwa oraz dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania oraz zaleceniami producenta.

myszy, szczury, gryzonie... myszy, szczury, gryzonie... myszy, szczury, gryzonie...

2014-10-02 >> Asortyment jesienny

Nawozy i narzędziaW Centrum Ogrodniczym GAJ sezon jesienny już dawno rozpoczęty! W stale powiększanej ofercie naszego Centrum znajdą Państwo wszelkie narzędzia i akcesoria niezbędne do jesiennych porządków w ogrodzie - polecamy narzędzia ręczne, artykuły do zabezpieczania roślin przed okresem zimowym (agrowłókniny), nawozy jesienne i wapna ogrodnicze.

Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia

Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia Nawozy i narzędzia

W sprzedaży również przepiękne chryzantemy w wielu barwach i odmianach, stroiki różnej wielkości oraz znicze. W naszej ofercie również sztuczne kwiaty dostępne na sztuki, idealne do komponowania własnych wiązanek, bukietów czy stroików.

Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze

Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze

Sztuczne kwiaty i znicze Sztuczne kwiaty i znicze

2014-09-22 >> Wapna ogrodnicze

Jesień to najlepsza pora roku na poprawienie jakości gleby, ulepszenie jej struktury i doprowadzenie jej odczynu do optymalnej wartości (ok. Ph 6,5). Wszystko to można uzyskać przeprowadzając wapnowanie gleby. Należy jednak pamiętać aby tego zabiegu nie łączyć z nawożeniem a po jego wykonaniu nie można sadzić roślin.

Wapno ogrodowe do ulepszania gleby występuje najczęściej w trzech postaciach - wapna węglanowego, tlenkowego i dolomitowego.

Wapno węglanowe (CaCO3) uzyskuje się najczęściej ze skał wapiennych. Decydując się na jego zastosowanie w swoim ogrodzie czy na działce należy pamiętać, że musi być ono w postaci bardzo drobno zmielonego proszku. Ważne jest też, aby mieć pewność, że wapno to jest całkowicie wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Wapno tlenkowe (CaO) uzyskiwanego w wyniku prażenia węglanu wapnia należy używać bardzo ostrożnie, gdyż można łatwo przewapnować glebę (w reakcji z wodą tworzy on żrący wodorotlenek wapnia!). Poleca się stosowanie go tylko na glebach ciężkich i w odpowiednich warunkach pogodowych.

Wapno dolomitowe (magnezowe) zawiera mikro i makroelementy, które dobrze wpływają na glebę, poprawiają jej skład chemiczny, odkwaszają ją, zwiększają ilość magnezu w podłożu, korzystnie wpływaj na tworzenie się warstwy próchnicy i zapobiega degradacji gleby.

wapna ogrodowe wapna ogrodowe wapna ogrodowe

2014-09-08 >> Drzewka karłowe owocowe

Drzewka karłowe to nowa grupa roślin do uprawy w donicach lub do mini ogródków. Dzięki swym wymiarom można je z powodzeniem uprawiać nie tylko w małych, przydomowych ogródkach ale i na balkonach czy tarasach. Owoce mają smak podobny jak owoce z drzew normalnej wielkości. Wielkość roślin znacznie ułatwia zbiór a owoce dostępne są również dla naszych pociech. Drzewka karłowe mają niezwykłe walory estetyczne i mogą stanowić ciekawe urozmaicenie Państwa otoczenia.

PROMOCJA

Przy zakupie dowolnych trzech sztuk mini drzewek owocowych zapłacisz za nie 15% mniej!

W ofercie m.in.:
Mini jabłoń DELEGRINA
Mini grusza GARDEN PEARL
Mini wiśnia PIEMONT
Mini morela APRIGOLD
Kolumnowa odmiana śliwy IMPERIAL
Śliwa kolumnowa FRUCA
Mini grusza GARDEN RED
Mini jabłoń STARKING
Mini jabłoń CROQELLA
Mini śliwa japońska MARIPOSA (Matsuma)

Przyjdź i skorzystaj z rabatu - trzy sadzonki 15% taniej tylko we wrześniu.

 

2014-06-30 >> Konkurs fotograficzny

Konkurs rozwiązany!

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wyróżnienia.

Nagroda ufundowana przez Centrum Ogrodnicze GAJ trafiła do rąk Pani Ewy Grabowskiej.

UWAGA KONKURS!
Bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym!

Do wygrania wiele nagród
Więcej informacji na naszym profilu facebook.com/gajwroclaw

Konkurs fotograficzny

2014-06-20 >> Jak walczyć z komarami?

Aby móc w pełni cieszyć się ciepłymi, letnimi wieczorami musimy zabezpieczyć się przed natrętnymi, nieznośnymi komarami. W jaki sposób się przed nimi chronić? Co można zrobić, aby wygrywać codzienną walkę z tymi małymi krwiopijcami?

Warto wiedzieć, że komary przyciągają m.in. dwutlenek węgla znajdujący się w wydychanym przez nas powietrzu, kwas mlekowy obecny w naszym pocie, wilgoć i kwiatowe zapachy. Warto więc często brać prysznic oraz zrezygnować ze stosowania wonnych kosmetyków i perfum. Aby jak najmniej komarów gościło w naszym domu polecamy zaopatrzyć się w rośliny, których zapach je odstrasza np. Plectranthusa (zwanego komarzycą) czy kocimiętkę. Na parapecie warto mieć mini zielnik a w nim bazylię, miętę i rozmaryn, których zapachów również komary nie tolerują.

Jeśli jednak ani aromatyczne rośliny ani moskitiery założone w oknach nie rozwiążą problemu niezbędne jest zastosowanie bezpiecznych dla ludzi a bezwzględnych dla komarów środków.

Do stosowania na większych powierzchniach np. w ogrodach proponujemy:

BAGOSEL (Bros) - środek w postaci koncentratu do opryskiwania dużych powierzchni otwartych (ogrody, tereny rekreacyjne, place zabaw), który ogranicza występowanie komarów, much i muszek. Ma działanie kontaktowe i pokarmowe.

PIRETRUM MICRO NA KOMARY, KLESZCZE, MESZKI (Asplant) - koncentrat do zwalczania komarów, meszek, kleszczy jest produktem biobójczym zawierającym substancje czynne.  Jest to wodna mikroemulsja  służąca do zwalczania komarów, meszek, kleszczy oraz ich larw na zewnątrz i w pomieszczeniach zamkniętych.  Koncentrat należy rozcieńczyć z zimną wodą w proporcji 30 ml na 5 litrów wody. Optymalny roztwór wystarcza na wykonanie zabiegu w pomieszczeniach o powierzchni 120 m.

KOMAROPREN - ciekły koncentrat do rozcieńczania wodą przed użyciem, o działaniu kontaktowym, do zwalczania dorosłych form komarów. Preparat jest opryskiem przeznaczonym  do zwalczanie komarów na zewnątrz obiektów np. w ogrodach, parkach, na terenach popowodziowych.

UWAGA

Zabieg powinien być wykonany przy spokojnej, bezwietrznej pogodzie, najlepiej wczesnym rankiem lub przed wieczorem, w porach wzmożonej aktywności komarów. Opryskując zarośla przybrzeżne należy zwrócić uwagę, aby nie opryskiwać powierzchni otwartej wody. Preparat najskuteczniej działa w temperaturze do 20°C.

Przed zabiegiem powiadomić właścicieli pszczół o zamiarze wykonania zabiegu.
Okres wyłączenia terenu z użytkowania: czas niezbędny do wykonania zabiegu.
W razie dużego nasilenia komarów zaleca się wykonanie powtórnego zabiegu (możliwość nalotów z niechronionego sąsiedztwa)

Odstraszacze na komary Odstraszacze na komary Odstraszacze na komary

2014-05-17 >> Kwiaty balkonowe

Wypoczynek w cieniu roślin, wśród bujnych, wielobarwnych kwiatów jest możliwy nawet na najmniejszych balkonach. Centrum Ogrodnicze GAJ oferuje różnorodne gatunki kwiatów balkonowych i roślin ozdobnych otwierając nowe możliwości zarówno dla pasjonatów zieleni jak i początkujących amatorów przyrody. Pięknie ukwiecone balkon czy taras może być wspaniałą ostoją dla domowników, miejscem idealnym do odpoczynku po aktywnym dniu.

Kwiaty rabatowe

Nasi pracownicy pomogą dobrać odpowiednie rośliny, odpowiedzą na każde pytanie dotyczące ich pielęgnacji i nawożenia. W Centrum Ogrodniczym GAJ znajdą Państwo również ciekawe i oryginalne donice (plastikowe i ceramiczne) oraz skrzynki balkonowe. Szczególnie polecamy oryginalne doniczki na zioła w zestawie ze specjalnymi nożyczkami oraz donice plastikowe w całej gamie barw.

Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe

Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe Kwiaty balkonowe i rabatowe

2014-04-27 >> Róże pnące

Zapraszamy po sadzonki pięknych, pnących róż!

Róże pnące Róże pnące Róże pnące Róże pnące

2014-04-01 >> Zapraszamy po roślimy ogrodowe...

Sezon ogrodniczy już w pełni rozpoczęty, w związku z czym w Centrum Ogrodniczym GAJ znajdą już Państwo rośliny ogrodowe, drzewa i krzewy w najniższych, konkurencyjnych cenach.

Polecamy również gotowe podłoża firmy Compo, Karaska oraz Floratin.

Drzewa i krzewy Drzewa i krzewy Drzewa i krzewy Drzewa i krzewy

2014-03-28 >> Sadzonki aromatycznych ziół czekają...

Zachęcamy do zakładania własnych ogródków ziołowych - wystarczy dobra ziemia
i donica lub kawałek rabaty oraz zdrowe sadzonki, aby cieszyć się aromatem
i zapachem świeżych ziół na co dzień. Polecamy lekturę artykułu..
i zachęcamy do odwiedzenia naszego Centrum - sadzonki ziół czekają!

Sadzonki ziół Sadzonki ziół Sadzonki ziół Sadzonki ziół

2014-03-21 >> Wiosna już jest...

Wiosna jest już nie tylko w kalendarzu, ale i - co najważniejsze - za oknem. Najwyższa pora przyozdobić w barwy swój balkon i parapet! Zapraszamy do Centrum Ogrodniczego GAJ po sadzonki wiosennych kwiatów i oryginalne doniczki ceramiczne i plastikowe oraz skrzynki balkonowe. Oferujemy szeroką gamę kolorystyczną, ogromny wybór donic pod względem kształtu, wielkości i zdobienia.

W ofercie również piękne i starannie wykonane ozdobne koszyki, pojemniki i osłonki.

Donice, osłonki, koszyki Donice, osłonki, koszyki Donice, osłonki, koszyki Donice, osłonki, koszyki

2014-02-14 >> Wiosenne opryski...

Zbliża się koniec zimy, a co za tym idzie - okres wzmożonych prac w ogrodzie. Wczesną wiosną nie można zapomnieć o opryskach - należy je wykonać bezwzględnie przed pojawieniem się liści na roślinach. Nie warto jest oszczędzać na preparatach - im dokładniej zostanie rozprowadzony, tym większą mamy pewność, że uchronimy nasze rośliny przed wieloma chorobami grzybowymi. Pamiętajmy, że choroby grzybowe takie jak kędzierzawość liści brzoskwini, rak bakteryjny, brunatna zgnilizna, rak bakteryjny, zaraza ogniowa monilioza leszczyny czy torbiel śliwy powodują nie tylko brak owocowania ale i mogą być przyczyną całkowitego obumarcia rośliny. czytaj więcej. >>

Pamiętaj o wiosennych opryskach Pamiętaj o wiosennych opryskach Pamiętaj o wiosennych opryskach Pamiętaj o wiosennych opryskach

2014-01-31 >> Nasiona...

Nasiona Serdecznie zapraszamy do Centrum Ogrodniczego GAJ
po nasiona warzyw, kwiatów i owoców oraz wszelkie niezbędne do ich wysiewu artykuły.

Oferujemy Państwu szeroką gamę nasion różnych gatunków warzyw odpornych na niekorzystną aurę i przystosowanych
do naszych warunków wynikających z szerokości geograficznej.

Polecamy nasiona inkrustowane i otoczkowane - zapewniają one obfite,
zdrowe plony.

W ofercie Centrum Ogrodniczego Gaj znajdą Państwo bardzo duży wybór nasion kwiatów: jednorocznych, dwuletnich i wieloletnich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy szerokie gamy barw poszczególnych odmian kwiatów o bardzo wysokich walorach dekoracyjnych.

Ponadto dostępne są specjalne nasiona na kiełki, nasiona ziół i nasiona roślin szklarniowych. W Centrum Ogrodniczym GAJ można zaopatrzyć się również w specjalne doniczki rozsadowe różnej wielkości, wysokiej jakości podłoża do wysiewu oraz zaprawy nasienne, dzięki którym rośliny będą chronione przed chorobami grzybowymi (np. zgorzelem siewkiem).

Wszystkie sprzedawane w Centrum Ogrodniczym GAJ nasiona znajdują się w oryginalnych opakowaniach z dokładną instrukcją wysiewu, dobrym opisem i ważnymi wskazówkami.

Sklep Ogrodniczy Wrocław | Szkółka Ogrodnicza
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | środki ochrony roślin, nasiona, cebulki
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | drzewa i krzewy ozdobne, kwiaty ogrodowe
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | Karmniki, budki lęgowe dla ptaków
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | rośliny ozdobne, ziemia ogrodowa
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | środki ochrony roślin, kora, nawozy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | znicze, donice, łopaty, grabie
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | krzewy doniczkowe, kwiaty doniczkowe
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kiwaty, rośliny, nawozy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kiwaty, rośliny, nawozy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kiwaty, rośliny, nawozy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Gkiwaty, rośliny, nawozy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | Galeria Zdjęć | rośliny ozdobne, ziemia ogrodowa
Sklep Ogrodniczy | Drzewka i Krzewy Ozdobne Wrocław
Centrum ogrodnicze Wrocław | Szkółka i sklep ogrodniczy Wrocław, ul. Żernicka 1, Nowy Dwór
Środki ochrony roślin | Nasiona, ziemia, rośliny | Drzewka ogrodowe | Drzewka owocowe | Krzewy ozdobne | Choinki Wrocław | Narzędzia ogrodnicze
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 | www.centrumogrodnicze-gaj.pl | Made by asysta-life