Sklep Ogrodniczy Wrocław
Zapraszamy

Centrum Ogrodnicze GAJ

Wrocław, ul. Żernicka 1
Nowy Dwór | obok stacji PKP

www.centrumogrodnicze-gaj.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek: 8:00-18:00
sobota: 8:00-15:00
Szczegóły w zakładce: kontakt


Płatność kartą w centrum ogrodniczym gaj

Polityka prywatności serwisu

 

RÓŻE

Róże to niezwykłe rośliny znane ludziom od setek lat. Wyhodowano tysiące odmian różniących się od siebie kolorem, kształtem kwiatów czy zapachem.

Róże wymagają słonecznego i niezbyt wietrznego miejsca oraz żyznej, umiarkowanie wilgotnej gleby. Należy je podlewać rzadko, ale obficie. Sadzi się je jesienią lub wiosną - tuż po posadzeniu należy je obficie podlać i usypać kopczyk na wysokość 15 - 20 cm. Krzewy przycina się wiosną (róże wielkokwiatowe i wielokwiatowe około 20 cm nad ziemią, pozostałe należy przyciąć nisko tylko pierwszej wiosny po posadzeniu). Należy usuwać wszelkie pędy przemarznięte, chore lub zbędne (te, które zbytnio zagęszczają krzew). Ważne jest usuwanie przekwitniętych kwiatów - jest to zabieg nie tylko poprawiający walory estetyczne krzewu ale również przyśpieszający powtórne kwitnienie.

Róże można podzielić na:

Wielkokwiatowe

Bardzo popularne i chętnie kupowane do ogrodów róże, nazywane często mieszańcami herbatniki. Mają duże, pełne kwiaty o bardzo ładnej budowie pąka, osadzone pojedynczo na pędzie. Występują zarówno jednobarwne jak i dwubarwne. Róże wielkokwiatowe doskonale nadają się na kwiaty cięte. Niektóre odmiany są bardzo wonne i pięknie pachną.

Wielokwiatowe

Kwiaty tych róż są mniejsze niż u róż wielokwiatowych i są zebrane w kwiatostany, mogą być zarówno pełne jak i pojedyncze. Wszystkie odmiany kwitną bardzo obficie i dobrze powtarzają kwitnienie. Wiele z nich jest bardzo wonne i nadają się na kwiaty cięte. Szczególnie polecane na tereny zieleni, do parków jak i przydomowych ogródków.

Okrywowe

Charakterystyczne dla tych róż jest szybkie pokrywanie gruntu pokrywającymi się pędami i rozrastanie się przez odrosty korzeniowe. Posiadają bardzo ozdobne kwiaty, liście i kolce. Bardzo odporne na mróz i choroby, nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Idealne do ozdoby publicznych terenów zieleni i ogródków przydomowych. Nadają się do obsadzania skarp.

Pnące

Odmiany silnie rosnące, wymagające podpór i podwiązywania (np. na pergolach, kratach ściennych). Zalecana gęstość nasadzeń - 1 metr. Dzieli się je na sztywnołodygowe i wiotkołodygowe, powtarzające kwitnienie i kwitnące raz (długo i obficie).

Parkowe

Róże o pokroju krzewiastym, nie wymagające podpór. Kwiaty pojedyncze w przyjemnych, zazwyczaj pastelowych barwach. Wśród nich występują odmiany o ozdobnych owocach lub kolcach. Odporne na mróz i choroby. Idealne do nasadzeń w ogrodach i publicznych terenach zieleni, w grupach i pojedynczo.

Pienne

Róże te nazywane są inaczej "drzewkowe" i są szczepione na pniu dzikiej róży, najczęściej na wysokości ok. 90 - 120 cm. Stanowią piękną ozdobę każdego ogrodu czy terenu zielonego.

Więcej wskazówek na temat sadzenia i pielęgnacji roślin znajdą Państwo w zakładce "Dobre Rady Ogrodnicze". W przypadku pytań zachęcamy do korzystania z naszego poradnictwa internetowego. Zapraszamy!

Polecamy również specjalistyczne nawozy do róż oraz gotowe podłoża do wszelkiego rodzaju róż. W sprzedaży również pergole i drabinki do róż pnących.

Aby upewnić się, że poszukiwana przez Państwa odmiana jest dostępna w danym momencie zalecamy kontakt telefoniczny, lub za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.


Sklep Ogrodniczy Wrocław | rośliny
rośliny wodne
rośliny wodne
rośliny do oczek wodnych

Centrum Ogrodnicze Wrocław | kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy
Centrum Ogrodnicze Wrocław | kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy

kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy
kwiaty, rośliny, drzewka i krzewy
krzewy, rośliny, nasiona i cebulki, ziemia, kora, środki ochrony roślin
krzewy, rośliny, nasiona i cebulki, ziemia, kora
krzewy, rośliny, nasiona i cebulki, ziemia, kora, podłoża, nawozy
krzewy, rośliny, kora, podłoża, nawozy, środki ochrony roślin
rośliny
środki ochrony roślin
Sklep Ogrodniczy | kwiaty, rośliny, donice, nawozy
Centrum ogrodnicze Wrocław | Szkółka i sklep ogrodniczy Wrocław, ul. Żernicka 1, Nowy Dwór
Środki ochrony roślin | Nasiona, ziemia, rośliny | Drzewka ogrodowe | Drzewka owocowe | Krzewy ozdobne | Choinki Wrocław | Narzędzia ogrodnicze
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 | www.centrumogrodnicze-gaj.pl | Made by asysta-life